Euro – czas młodych talentów

W ostatnich dniach uwaga Polaków była skoncentrowana przede wszystkim na Euro. A jak mistrzostwa Europy odbierają najmłodsi? Możliwe, że i ty masz w domu małego kibica. Jeśli twój syn lub córka marzą o rozpoczęciu kariery piłkarskiej, czerwcowe rozgrywki z pewnością były dla nich czasem wyjątkowym. Kto wie, może wśród nich znajdują się prawdziwe talenty, które za kilkanaście lat zobaczymy na boisku? Pozwól swojemu dziecku rozwinąć pasję – pomoże ci w tym szybka pożyczka.

Jak dorosnę zostanę piłkarzem

Choć dzieci zmieniają wizję swojej kariery średnio co kilka lat, niektóre z nich na bardzo wczesnym etapie życia zdradzają predyspozycje do wykonywania konkretnych zawodów. Można się z tego tylko cieszyć – im wcześniej młodzi ludzie podejmują trud kształcenia w  określonym kierunku, tym więcej mogą na tym polu osiągnąć. Powinniśmy więc uważnie słuchać tego, co dziecko ma do powiedzenia o swojej przyszłości. Zawsze będziemy mogli doradzić mu w wyborze właściwej szkoły, a także inspirować i zachęcać do szlifowania potrzebnych w wybranym zawodzie umiejętności.

Zawód piłkarza może być dla dziecka pociągający z wielu powodów – niebagatelne znaczenie ma tutaj „medialność” piłkarzy. Mistrzowie piłki nożnej są znani nawet tym, którzy sportem nie interesują się w ogóle. Piłkarze pojawiają się w reklamach i kampaniach społecznych, korzystając z przywilejów popularności w każdym tego słowa znaczeniu.

Dzieci najczęściej jednak nie zdają sobie sprawy, że w piłce – tak jak we wszystkim – aby osiągnąć choćby przyzwoite efekty, potrzeba wielu lat ciężkiej pracy. Zamiast jednak zniechęcać dziecko do zostania piłkarzem, lepiej jak najszybciej zapisać go do odpowiedniej szkoły. Dzięki uwadze wykwalifikowanych trenerów będzie mogło zobaczyć piłkę nożną „od kuchni”, poznać zasady uczciwej rywalizacji i odkryć trudną, wymagającą wyrzeczeń stronę sportowej ścieżki kariery. Dla młodego umysłu to bezcenne informacje, ułatwiające rozwój także w innych sferach życia.

Gdzie nauczyć się grać

Szkół piłkarskich dla najmłodszych jest coraz więcej. W dużych miastach Polski, takich jak Warszawa, można je znaleźć niemalże w każdej dzielnicy. Dziecko zgłaszające się do szkoły musi przejść odpowiednie badania – najpierw ogólne, a następnie badania lekarza medycyny sportowej, za które należy zapłacić. Cena specjalistycznego badania małych zawodników to koszt około 120-200 złotych. Na stronach szkół piłkarskich podane są adresy miejsc, do których można się zgłosić w celu kontroli zdrowia przyszłych piłkarzy.

To jednak dopiero początek wydatków. Zanim bowiem dziecko rozpocznie treningi, potrzebuje wygodnych butów i ubrań przystosowanych do różnych warunków pogodowych. Koszulki, getry, bluzy – za zestaw markowej, dobrej jakości odzieży sportowej możemy zapłacić nawet 500-600 złotych. Warto pamiętać, że przy niektórych szkołach działają profesjonalne sklepy – to duże ułatwienie przy kompletowaniu garderoby.

Za uczestnictwo w zajęciach szkoły piłkarskiej pobierana jest opłata członkowska, konieczna do uregulowania raz w miesiącu. Najczęściej mieści się w granicach 120 – 160 złotych. Istnieje także możliwość zapisania się na dodatkowe treningi indywidualne, gdzie trenerzy będą pracowali nad eliminacją popełnianych przez zawodnika błędów, wzmacnianiem koordynacji i podnoszeniem ogólnej jakości gry. Za pakiet 4 indywidualnych zajęć dla dziecka w systemie jeden coach – jeden gracz zapłacimy około 400 złotych. Istnieje także możliwość dołączenia do niewielkich 2-4 osobowych grup – wtedy ceny naturalnie spadają, zazwyczaj do 60 – 40 złotych za trening. Często szkoły udostępniają swoim uczniom także lekcje pływania i angielskiego, na które dostaniemy zniżki.

Szkółki piłkarskie organizują także cykliczne obozy. Jeśli twoje dziecko będzie sobie dobrze radziło na treningach, wyjazd pomoże mu rozwinąć umiejętności, a także zacieśniać tak ważne dla psychiki przyszłego sportowca relacje z innymi zawodnikami. Ceny tygodniowych obozów organizowanych przez szkoły mieszczą się w przedziale 1300 – 2000 złotych. Niewątpliwą zaletą tego typu wyjazdów jest… dyscyplina. Na stronie jednej ze szkół przeczytamy, że wyjeżdżającym nie wolno zabierać ze sobą gier elektronicznych i gazowanych napojów. Wszelkie aktywności obozowiczów są objęte ścisłym grafikiem, a opiekunowie i trenerzy mają nawet kontrolę nad kieszonkowym, które dziecko zabrało z domu. Wszystko po to, aby uczestnicy nie wydawali pieniędzy na niezdrowe, niesprzyjające zachowaniu formy produkty – na przykład słodycze.

Postaw na marzenia swojego dziecka

Twoje dziecko interesuje się sportem? Pomóż mu uczyć się z najlepszymi! Szybka pożyczka umożliwi ci opłacenie pierwszego miesiąca nauki w szkole piłkarskiej, a także niezbędnych badań dziecka. Także i inne potrzebne zakupy – jak na przykład odpowiednie ubrania do gry – możesz sfinansować dzięki chwilówce przez Internet. Nie czekaj – Polska potrzebuje dobrych piłkarzy!

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *