Przyszłość jest dziś

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad otaczającą cię rzeczywistością? Nad wszechobecną elektroniką, wf-fi, blue-ray, systemami operacyjnymi czy aplikacjami mobilnymi. Do użycia wchodzą, stają się hitem i znikają technologie, które kilka lat wcześniej były tylko pieśnią przyszłości. VHS to już przeżytek, jednak każdy z nas pamięta z jakimi wypiekami na twarzy oglądał po raz kolejny film na tzw. „video”. Albo „ściąganie” filmów z Internetu i żmudne dopasowywanie napisów. Kto dziś by się tym zajmował skoro można skorzystać z portali umożliwiających oglądanie treści bezpośrednio online uwalniając połacie  twardych dysków swoich desktopów, laptopów i tabletów.

Trzeba zdać sobie sprawę, że przyszłość, którą oglądamy w filmach sci-fi ma miejsce tu i teraz. Era rozwoju i postępu technologicznego trwa, a my jesteśmy jej częścią. Co zatem zrobić aby być na bieżąco, aby nie stracić kontaktu ze zmianami mającymi miejsce wokół? Przede wszystkim korzystać z Internetu. To właśnie globalna sieć jest miejscem, w którym mają swoje źródło niemal wszystkie wartościowe inicjatywy, newsy, zmiany i trendy.

Oczywiście przykłady rozwoju technologicznego można mnożyć i w zasadzie w każdej gałęzi i w każdym sektorze gospodarki ten postęp jest widoczny. Przyjrzyjmy się tylko rynkowi finansowemu i temu jak na przestrzeni ostatnich kilku, może kilkunastu lat zmieniła się dostępność rozwiązań, które były nieosiągalne dla nas chociażby 15-20 lat temu. Trudno było sobie je w ogóle wyobrazić, dziś są standardem. A to dopiero początek, bo przecież nie można zakładać, że rozwój otaczającej nas rzeczywistości nagle się zatrzyma, stanie w miejscu, a twórcy innowacyjnych rozwiązań oznajmią światu, że ich misja uległa zakończeniu, to chyba nie stanie się nigdy, bo trudno zakładać, że przestaniemy dążyć do doskonałości.

Jak to zatem wygląda w świecie pieniądza? Otóż pojawiły się rzeczy, które nie śniły się nawet poprzedniemu pokoleniu. Zjawiska, które w wielkim stopniu usprawniły przepływ środków finansowych, pozwoliły na operacje i transakcje bezgotówkowe między kontynentami, pojawił się dostęp do własnego portfela za pomocą telefonu, a pożyczki gotówkowe to dziś piętnastominutowa procedura.

Spójrzmy chociażby na serwis, którego rola w Polsce ciągle rośnie, a na zachodzie ma już ugruntowaną pozycję. PayPal który w ciągu zaledwie kilku lat stał się wiodąca marką na rynku transakcji bezgotówkowych działa szybko, sprawnie i wielokrotnie anonimowo. Nie ma potrzeby ujawniania żadnych danych osobowych, bo do weryfikacji odbiorcy i nadawcy środków finansowych służy aktualny adres email lub numer telefonu. Kto by pomyślał jeszcze kilak lat temu, że pieniądze będzie można w ten sposób przenosić z konta na konto? Rozwój Internetu pociągnął za sobą także transfer pieniędzy online bezpośrednio między kontami zainteresowanych. Dziś wystarczy się zalogować na stronę własnego banku aby opłacić zaległe rachunki czy przelać wynagrodzenie swoim pracownikom. A co z ewentualnymi transferami międzynarodowymi? Ile to potrwa? Sam pamiętam czasy, kiedy transfer pieniędzy z USA do Polski trwał około trzech tygodni. A dziś? Dziś to kwestia jednego kliknięcia i jednorazowej opłaty. Oczywiście przelew bankowy może trwać nawet do 14 dni roboczych, ale są przecież inne sposoby, pozabankowe, szybsze, sprawniejsze, które wcale nie kosztują więcej. Wystarczy za przykład postawić świetnie prosperujące Western Union czy Money Gram. Faktem jest jednak, że póki co nie jest to transakcja w 100% bezgotówkowa, a wizyta w oddziale jest konieczna. Nie jest to oczywiście wadą tego systemu, po prostu nasz bezpośrednia ingerencja w wysyłkę i odbiór pieniędzy jest konieczna. Ale szczerze mówiąc prawdopodobnie i to ulegnie wkrótce zmianie, bo przecież istnieją już sposoby na synchronizację własnego konta bankowego lub karty kredytowej z innymi narzędziami online.

Przykładem takiego narzędzia doskonałego w swoim działaniu jest serwis VIASMS PL . Jest to miejsce, w którym bez zbędnych formalności można otrzymać pożyczkę gotówkową. Oczywiście nie jest to bank, a internetowy serwis pozwalający na zawarcie krótkoterminowej umowy dotyczącej pożyczki gotówkowej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pieniądze z takiej pożyczki mogą znaleźć się na koncie pożyczkobiorcy nawet w 15 minut od momentu wypełnienia wniosku. Więcej na ten temat można dowiedzieć się bezpośrednio ze strony internetowej www.viasms.pl do odwiedzenia której zapraszamy! Serwis ten powstał na Łotwie i od momentu uruchomienia cieszy się wielką popularnością i zaufaniem również w Polsce.

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *