6 Sposobów na lepszą pracę mózgu

Efektywność naszego mózgu w dużej z mierze wynika od jego wytrenowania. Mózg, jak każdy inny mięsień, wymaga wysiłku, dzięki któremu jest w stanie osiągnąć większą sprawność. Ćwiczenia umysłowe pomagają szybkiej i więcej zapamiętywać, jak również przyczyniają się do ogólnego rozwoju, dzięki któremu możemy rozwiązywać coraz trudniejsze zadania.

1. Słownictwo

Sprawdzonym sposobem na rozwój mózgu jest nauka słówek. Mogą to być nowe, rzadko używane słówka występujące w naszym języku, ale równie dobrze sprawdza się nauka słówek w języku angielskim, hiszpańskim i każdym innym którym się posługujemy.

2. Książki

Czytanie książek to sprawa banalna. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Książki nie tylko rozwijają nasze słownictwo, ale także wyobraźnię.

3. Gry słowne

Słowne gry takie jak Scrabble, to doskonały sposób na wspólną zabawę z przyjaciółmi. Gra jest nie tylko wciągająca i towarzyska, ale przede wszystkim rozwijająca. Jeśli nie macie gry w wersji planszowej, to polecamy aplikację na Androida – Literaki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ququplay.literaki

4. Efektywny sen

Efektywne spanie wcale nie musi oznaczać bardzo długiego snu. Wystarczy 6 lub 7 i pół godziny. Ważne jest to, aby zachować wielokrotność czasu półtoragodzinnego i budzić się w optymalnym etapie fazy snu. Aby spać lepiej, należy lepiej zasypiać. Jeśli masz problem z zasypianiem, to rozwiązaniem będzie aktywność fizyczna wieczorem.

5. Odżywianie i sport

Dieta oraz aktywność fizyczna, to bardzo ważne czynniki decydujące o sprawności naszego mózgu. Podczas biegania lub uprawiania dowolnego innego rodzaju sportu, do organizmu dostarczane są duże ilości tlenu. Odżywiając się należy szukać produktów bogatych w żelazo, które wspomaga transportowanie tlenu do mózgu.

6. Ćwicz pamięć

Dobrze jeśli zapisujesz wszystkie zadania, ale jeszcze lepiej, jeśli je zapamiętujesz. Trening zapamiętywania jest bardzo ważny dla pobudzania aktywności mózgu.

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *