Alergia nie daje ci spokoju? Zainwestuj w oczyszczacz powietrza

Sezon letni, choć kojarzy się z wakacyjną beztroską i wysokimi temperaturami, które umożliwiają nam relaks na świeżym powietrzu, bywa dla niektórych prawdziwą zmorą. Ludzie cierpiący na rozmaite alergie zmagają się wówczas z uciążliwymi dolegliwościami, które potrafią skutecznie uprzykrzyć im codzienne życie. Katar, łzawienie oczu, kaszel, duszności – każdy, kto boryka się z alergią doskonale to zna. Jak radzić sobie z nieprzyjemnymi objawami alergii? Odpowiedzią na ten problem są urządzenia oczyszczające powietrze, dzięki którym alergicy wreszcie będą mogli odetchnąć pełną piersią i pozbyć się towarzyszących im niemal na co dzień dolegliwości.

Alergie – epidemia naszych czasów

Specjaliści alarmują, że alergie są prawdziwą plagą współczesnego świata, zaliczając je do epidemii XXI wieku. Na różnego rodzaju alergie cierpi bowiem obecnie aż 60 proc. ludzi zamieszkujących kraje wysoko rozwinięte. Powodem takiego stanu rzeczy jest głównie zanieczyszczenie środowiska, choć eksperci wskazują też na stopniowe obniżanie odporności naszych organizmów. Wielu z nas wydaje się, że alergia jest problemem czysto sezonowym, a więc wystarczy zwyczajnie  przeczekać okres pylenia kwiatów i drzew. W rzeczywistości długotrwała ekspozycja na alergeny może doprowadzić do przewlekłych schorzeń układu oddechowego, takich jak astma, której rozwój, wbrew obiegowej opinii, skutkuje nierzadko groźnymi powikłaniami. Niestety nie jest możliwym wykluczenie z otoczenia cierpiących na alergię osób czynników uczulających, takich jak choćby niewidoczne pyłki krzewów, kwiatów i drzew. Jak zatem walczyć z alergią? Najskuteczniejszym rozwiązaniem są dostępne na rynku urządzenia oczyszczające powietrze.

Oczyszczacz powietrza uratuje alergika

Leczenie alergii bywa żmudne, długotrwałe i nie zawsze przynosi zadowalające rezultaty. Najlepiej zatem problem rozwiązać u źródła i zapobiec oddziaływaniu zanieczyszczeń i alergenów na nasz organizm. Oczyszczacz powietrza działa w ten sposób, iż za pomocą zaawansowanych filtrów i systemów jonizujących niweluje rozmaite cząsteczki zapachowe, alergeny czy wirusy. W początkowej fazie cząsteczki te rozkładane są na czynniki składowe, które w kolejnych etapach są likwidowane. Sekret działania urządzeń oczyszczających tkwi w utlenianiu, jonizacji i filtracji za pomocą innowacyjnych filtrów. Efekt? Eliminacja alergenów, dezynfekcja oraz lepsze pozbycie się z mieszkania nieprzyjemnych zapachów. Warto wiedzieć, że dzięki wykorzystaniu oczyszczaczy powietrza, wykluczyć można bowiem również inne występujące na co dzień czynniki uczulające, takie jak sierść zwierząt, kurz czy roztocza. Co ciekawe, filtrowanie powietrza pomóc może nie tylko alergikom. Dzięki urządzeniom filtrującym pozbędziemy się również szkodliwych dla zdrowia wszystkich domowników zanieczyszczeń: spalin, grzybów, pleśni oraz dymu nikotynowego.

Jak to działa

Planując zakup oczyszczacza powietrza, warto przyjrzeć się jego budowie i funkcjonowaniu działających w nim mechanizmów. Najważniejszym elementem sprzętu jest układ filtracyjny, w skład którego wchodzą dwa lub trzy filtry. W kwestii budowy dzieli się je na zaporowe i elektrostatyczne, zaś pod względem funkcji rozróżniamy główne i wspomagające. Filtry zaporowe blokują przepuszczane cząsteczki. Co jakiś czas musimy je wymieniać, o czym przypomni nam w odpowiednim momencie świecąca kontrolka. Elektrostatyczne filtry z kolei mają otwartą strukturę, dzięki czemu powietrze przepływa przez nie z większą łatwością aniżeli przez wspomniane wcześniej filtry zaporowe. Ich skuteczność w wychwytywaniu zanieczyszczeń nie jest jednak bynajmniej gorsza. Główną rolę odgrywa tu komora jonizacyjna, przez którą przepływa powietrze. W niej cząsteczki zanieczyszczeń zyskują ładunek dodatni, dzięki czemu osadzają się na ujemnie naładowanych płytkach filtrów elektrostatycznych. Trzeba je wymieniać, ale rzadziej niż inne rodzaje filtrów – około raz do roku. Konieczne jest również czyszczenie filtrów – na przykład odkurzaczem lub płucząc pod bieżącą wodą.

Kupujemy oczyszczacz – czym się kierować

Wśród dostępnych urządzeń znajdziemy zarówno bardzo proste w swej konstrukcji oczyszczacze, jak i skomplikowany sprzęt posiadający dodatkowe funkcje. Na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie filtrujące? Ważne, by posiadało opcję regulacji intensywności pracy. Droższe urządzenia mają wskaźniki poziomu emitowanego hałasu oraz wskaźniki poziomu zanieczyszczenia powietrza, dzięki którym dostosowuje swoją wydajność. Na rynku dostępne są również oczyszczacze, które posiadają czujnik ruchu. Za jego sprawą sprzęt włącza się automatycznie dopiero wówczas, gdy ktoś pojawia się w pomieszczeniu. Jeśli cenimy wygodę, zainwestujmy w urządzenie zdalnie sterowane oraz takie, które dzięki trybowi cichej pracy nie będzie nam zakłócało snu. Ceny urządzeń, w zależności od stopnia ich zaawansowania, wahają się od 200 zł do nawet 2 tys. zł. Wybierając droższy i posiadający większą liczbę funkcji oczyszczacz powietrza mamy gwarancję pełnego komfortu bez zakłóceń każdego dnia. Jeśli od zakupu powstrzymuje was brak środków, nie zwlekajcie – sięgnijcie po ekspresową pożyczkę w Via SMS, dzięki której problem alergii zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

 

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *