Digital Dragons 2017 – przygotuj się na największą imprezę branży gier wideo w Europie!

Wykłady, prelekcje, spotkania ze znamienitymi gośćmi i mnóstwo zwiedzających z całej Europy środkowo-wschodniej. Tak było rok temu, gdy przedstawiciele firm i specjaliści tłumnie przybyli na jedną z najbardziej znaczących konferencji w branży. Krakowski Park Technologiczny zaprasza na kolejną edycję największego wydarzenia dla osób związanych z rynkiem gier wideo, które po raz drugi odbędzie się w stolicy małopolski. Zapamiętajcie datę 22-23 maja i wpiszcie ją w swój kalendarz. Warto zarezerwować sobie czas i kupić wejściówki już teraz – tylko do 15 lutego ceny biletów są niższe. Prezentujemy tymczasem garść informacji na temat konferencji i zachęcamy do majowej podróży do Krakowa.

Znakomici goście

Digital Dragons w tym roku odbędzie się w nowoczesnej przestrzeni centrum konferencyjnym ICE Kraków przy ulicy Marii Konopnickiej 17, które ulokowane jest w pobliżu Wawelu, a więc w samym sercu Krakowa. Jak co roku podczas konferencji będzie można uczestniczyć wykładach prawdziwych ekspertów w tej branży. Wśród ujawnionych prelegentów pojawiły się takie nazwiska, jak choćby Brenda Romero, znana projektantka gier ze studia Romero Interactive. W jej bogatym portfolio ponad 20 zaprojektowanych gier znajdują się tytuły pokroju Jagged Alliance, Wizardry, czy seria  Dungeons & Dragons. Na konferencji zobaczymy też Sama Lake’a, fińskiego pisarza pracującego dla Remedy Entertainment. Sam jest autorem scenariuszy wielu uznanych produkcji, jak choćby Quantum Break, Max Payne czy Alan Wake. Kto jeszcze pojawi się podczas majowej konferencji? Scenarzystka Tomb Raidera Susan O’connor, Scott Humphries z Amber Studio, Adam Bormann z Hangar 13 oraz szef Google Play Apps&Games w Rosji Dmitri Martynov. Grono prelegentów prezentuje się zatem imponująco. Podobnie zresztą tematyka wystąpień, która w tym roku jest wyjątkowo bogata i zróżnicowana. Poruszone zostaną nie tylko zagadnienia związane z techniczną stroną powstawania gier, ale także między innymi problem syndromu bournout, czyli tzw. wypalenia zawodowego, które coraz częściej spotyka pracowników branży rozrywki elektronicznej. Co ciekawe, organizatorzy udostępniają wszystkim zainteresowanym możliwość zaprezentowania się na scenie z własnym wystąpieniem, którego temat wciąż jeszcze można zgłosić.

Moc atrakcji

Oprócz wykładów i spotkań z zaproszonymi gośćmi, Digital Dragons to również platforma dla wystawców oraz świetne miejsce spotkań i wymiany informacji między poszczególnymi firmami. To też fantastyczna okazja dla startupów i niezależnych twórców, którzy mogą pokazać swoje prace bardziej doświadczonym  kolegom po fachu. Temu właśnie służy Indie Showcase, czyli impreza mająca na celu umożliwienie początkującym i niezależnym twórcom gier prezentację swojego dorobku. W ramach eventu odbywa się również konkurs, którego zwycięzca otrzymuje zaszczytny tytuł Best Indie Game. Znaczenie konkursu rośnie z roku na rok, co potwierdza sukces laureatów z poprzednich lat, jak choćby gry Timberman. Stałym i bardzo istotnym elementem konferencji jest również uroczysta gala, podczas której zgodnie z tradycją imprezy zostaną wręczone specjalne statuetki Digital Dragons Awards. W branży nagroda ta, która przyznawana jest od 2012 roku, należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień. Niecierpliwych uspokajamy, że już wkrótce poznamy listę osób nominowanych w ośmiu najważniejszych kategoriach. Na ubiegłorocznej gali bezsprzecznie triumfowała gra Wiedźmin 3: Dziki Gon, która otrzymała aż cztery statuetki.

Niższe ceny biletów

Na początku stycznia uruchomiono sprzedaż biletów na Digital Dragons na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia. Warto się pospieszyć z ich kupnem – obniżona opłata rejestracyjna obowiązuje tylko do 15 lutego. Teraz wynosi ona 520 zł w przypadku standardowej wejściówki oraz 780 zł w przypadku opcji dla biznesu, która polega na tym, że bilet dodatkowo zapewnia udział w spersonalizowanych spotkaniach z przedsiębiorcami. Po upływie tego terminu ceny podskoczą odpowiednio do 780 zł i 910 zł, zaś od 1 kwietnia koszt uczestnictwa wyniesie 910 zł i 1300 zł. Jeśli udział w Digital Dragons to marzenie, na które nie możecie sobie pozwolić ze względu na dziury w budżecie, nic straconego – wystarczy sięgnąć po super szybką pożyczkę w Via SMS. Bez poręczycieli i dodatkowych zaświadczeń. Jedyne, co musicie zrobić, to wypełnić krótki formularz na stronie internetowej, a pieniądze po chwili znajdą się na waszym koncie. Pozostaje już tylko kupić bilet i cierpliwie czekać, aż przyjdzie maj. Do zobaczenia na Digital Dragons!

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *