Fani gier komputerowych, łączcie się! Poznań Game Arena już 6 października

Na miłośników gier komputerowych czeka nie lada gratka – już w następny weekend w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się największe w Europie targi gier komputerowych. Liczne atrakcje, niespodzianki, konkursy oraz wielki turniej cybersportu czekają na uczestników tegorocznej edycji imprezy. Przybywajcie zatem do Poznania na największe targi gier komputerowych w tej części starego kontynentu.

Multimedia, gry i nowoczesne technologie w jednym miejscu

Poznań Game Arena (PGA) to wyjątkowe targi gier komputerowych, rozrywki multimedialnej oraz technologii wykorzystywanych w grach wideo, które odbywają się co roku podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich. Według statystyk to targi o największym zasięgu i rozmachu w całej Europie Środkowo-Wschodniej, zarówno pod względem liczby uczestników oraz powierzchni, jak i liczby wystawców. Targi PGA 2017 rozpoczną się 6 października i potrwają do 8 października. Co w tym roku dokładnie organizatorzy przygotowali dla spragnionych wrażeń fanów?

Odwiedź Wielki Giermasz

W ramach targów odbędzie się wielki giermasz, na którym zaprezentowanych zostanie, bagatela, ponad 500 gier największych polskich wydawców oraz gry z rabatem do 75 proc. Prócz tego organizatorzy zadbali o fanów jednej z najsłynniejszych gier, czyli Wiedźmina” – na uczestników czekać będą oryginalne wiedźmińskie gadżety, a do tego mnóstwo nowości i niespodzianek. Po raz pierwszy w historii Poznań Game Arena czekać będzie na nas osobna strefa Gier Planszowych, a w niej 150 najróżniejszych planszówek. Jedną z wielu atrakcji będzie też możliwość uczestnictwa w wyjątkowych prezentacjach prowadzonych bezpośrednio przez wydawców z możliwością zadawania pytań, co – jak przekonują organizatorzy imprezy – będzie jak najbardziej mile widziane.

Nie przegap Pucharu Polski Cybersport

W tym roku ma miejsce już druga edycja Pucharu Polski Cybersport, która odbywa się w dwóch najpopularniejszych tytułach esportowych – Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. Gra toczy się o nie byle jaką stawkę – uczestnicy walczą wszak o pieniądze z puli nagród wynoszącej 5 tysięcy złotych. Najlepsi zawodnicy pojawią się na poznańskich targach Game Arena 2017, gdzie rozegrane zostaną finały. Pierwszym etapem zmagań były lipcowe kwalifikacje, a dokładnie cztery otwarte turnieje, w których drużyny walczyły o punkty rankingowe. W fazie grupowej udział wzięło szesnaście zespołów, a wśród nich mistrzowie poprzedniego sezonu – PRIDE oraz Pompa Team, a także Team Kinguin i Team 1, czyli zdobywcy ESL Mistrzostw Polski.

Gry komputerowe i paintball: zagraj w Laser Tag

Podczas Poznań Game Arena goście będą mogli odetchnąć od gier komputerowych, by oddać się zabawie za świeżym powietrzu z Laser Tag. Laserowy Paintball to wyjątkowy sport zespołowy, który łączy w sobie elementy gry komputerowej i klasycznego paintballa. W rozgrywkach rywalizują ze sobą dwa zespoły, które pod koniec gry otrzymują statystyki drużynowe oraz indywidualne. Jest to gra o tyle ciekawsza od klasycznego paintballu, że jest zupełnie bezbolesna, dlatego że działanie sprzętu opiera się na wiązce podczerwieni, wyłapywanej przez czujniki umieszczone na sprzęcie uczestnika. Jest to więc zabawa dostępna dla każdego, kto ukończył 7 lat.

Spotkaj się z gwiazdami YouTube

Coś dla prawdziwych fanów gamingu. Na poznańskich targach będziemy mieli okazję spotkać się ze swoimi idolami z małego ekranu. W programie organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, takich jak wyzwania z widzami, rozdawanie autografów, występy YouTuberów,  oraz wiele innych atrakcji, takich jak konkursy z nagrodami. Bilet na Stars4Fans VIP Backstage uprawnia do przebywania za kulisami wydarzenia i nieco bliższego poznania bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia.

Nie czekaj, kup bilet

Skoro o biletach mowa, nie warto zwlekać – trwa przedsprzedaż, w czasie której możemy nabyć wejściówki w niższych cenach. Wspomniane wyżej Stars4Fans w wersji VIP to koszt 450 zł. Jeśli jesteście prawdziwymi miłośnikami gamingu, taka okazja nie może was ominąć. Pamiętajcie, by ewentualne dziury w budżecie załatać przy pomocy szybkiej pożyczki w Via SMS. Pozostałe ceny są dużo niższe – bilet na spotkanie z YouTuberami bez możliwości wejścia na backstage kosztować nas będzie 95 zł, natomiast karnety jedno i dwudniowe na pozostałe wydarzenia zaczynają się od 25 zł, a kończą na 120 zł.

Poznań Game Arena zapowiada się w tym roku wyjątkowo widowiskowo. Fani gier komputerowych i nowych technologii – nie może was tam zabraknąć!

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *