Jak oszczędzać na produktach dla niemowląt

Narodziny dziecka to ogromne szczęście rodziców, ale też spore wyzwanie. Duży ciężar spoczywający na rodzicach niemowlęta, ale też duże obciążenie dla budżetu domowego. Jakich błędów unikać, aby uchronić się przed zbędnymi wydatkami? Poniżej przedstawiamy kilka rad i rozwiązań, które pomogą zmierzyć się z nowym wyzwaniem.

1.       Kupowanie ciuszków

Kupując ciuchy dla maluszka należy się skupić wyłącznie na rzeczach niezbędnych. Nie ma potrzeby kupowania kilkunastu kompletów, ponieważ niemowlak bardzo szybko rośnie. Część rzeczy zakłada się tyko raz. Ponadto nie warto kupować kosmetyków na zapas, ponieważ małe dzieci często cierpią na różne alergie i może się okazać, że niektórych rzeczy nie można używać.

2.       Zabawki

Nie warto sięgać również po każdego typu zabaweczkę, bujaki, siedziska… Część z tych rzeczy być może dostaniemy w prezencie, więc nie ma sensu ich dublować. Dodatkowo warto dobierać zabawki zgodnie z potrzebami dziecka. W trakcie pierwszych dni będzie okazja, aby poznać czy maleństwo lubi się bawić i jaki ma charakter. Inne zabawki kupuje się dla urwisów, inne dla spokojnych i cichych dzieci.

3.       Goście

Z pewnością odwiedzą Was goście z prezentami. Zamiast otrzymywać kolejne śpioszki, można zwyczajnie poprosić część znajomych, aby kupili ciuszki nie dla nowo narodzonych niemowlaków, ale np. w ramiarze dla dzieci 3-6 miesięcznych. Wtedy zaoszczędzimy kiedy dziecko zacznie rosnąć. Taka prośba na pewno nie zostanie źle odebrana i spotka się ze zrozumieniem Waszych znajomych i rodziny.

4.       Rzeczy używane

Na aukcjach internetowych i w ogłoszeniach lokalnych jest mnóstwo prawie nowych rzeczy, które albo okazały się nietrafionym prezentem, albo nie było dopasowane do upodobań dziecka. Warto przeglądać portale aukcyjne, aby kupić okazyjnie bardzo ładne ciuszki i zabawki na nawet mniej niż połowę ceny.

5.       Portale dla rodziców

Jest bardzo wiele stron internetowych specjalnie stworzonych z myślą o świeżo upieczonych rodzicach. Można na nich znaleźć ciekawe konkursy z nagrodami, otrzymać darmowe porady albo rabaty na zakupy w sklepach online z artykułami dziecięcymi.

6.       Gratisy

Dla sklepów, dotarcie do klienta zanim dokona pierwszego zakupu, jest bardzo ważne. Dlatego rejestrując się na stronie można liczyć na gratisy, darmowe próbki i katalogi. Czasami są to niemałe zestawy startowe i naprawdę warto szukać takich promocji.

7.       Karty rabatowe

Zniżki czekają na nas nie tylko w internecie. Kupując prasę i odwiedzając sklepy, możemy często natknąć się na specjalne karty i kody rabatowe. Sklep w ten sposób zyskuje lojalnego klienta, a my mamy okazję nabyć niezbędne rzeczy o kilka do kilkunastu procent taniej.

8.       Mleko

Jeśli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym, warto przejrzeć oferty tanich aptek internetowych. Ceny w takich aptekach są znacznie niższe niż w przypadku aptek stacjonarnych. Ponadto jeśli jakaś rzecz (np. pieluszki) jest kupowana regularnie, warto kupić zapas, ponieważ większość sklepów, po przekroczeniu określonej kwoty zamówienia oferuje darmową przesyłkę.

9.       Moda

Nie warto kupować wszystko co jest modne i trendy. Nowe kolekcje mają mocno zawyżone ceny. Model wózeczka z zeszłego sezonu może być o połowę tańszy niż nowy. Nie warto sugerować się modą, najważniejsza jest wygoda, komfort i bezpieczeństwo dziecka.

Pamiętajcie. Robiąc mądre zakupy, zastaje więcej pieniędzy w portfelu, które można przeznaczyć na dowolny cel. Zaoszczędzone pieniądze  można również wpłacić na utworzone dla dziecka konto oszczędnościowe i w ten sposób zapewnić naszemu potomstwu lepszą przyszłość.

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *