Jak przez internet zorganizować sobie pracę

Organizacja pracy oraz zarządzanie czasem, to bardzo ważny aspekt naszego życia. Wielu ludzi którzy odnieśli sukces zawodowy, wielokrotnie powtarzało, że pieniądze można pomnożyć, że można rozwijać się na różne sposoby, ale że czasu się nie oszuka. Czas upływa w sposób liniowy i każdego dnia mamy go do dyspozycji tyle samo. Słabe zarządzanie czasem powoduje, że jesteśmy nieefektywni w swoich działaniach, mamy mnóstwo nieukończonych zadań i mało czasu wolnego dla siebie. Jak zatem organizować sobie czas i naszą pracę abyśmy byli bardziej efektywni i skuteczni?

Najłatwiejszym sposobem na lepszą organizację pracy jest… zapisywanie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że żadna czynność nie zostanie pominięta. Każda, nawet drobna do wykonania czynność może zostać zapominana, jeśli zostanie rozdzielona innym ważniejszym zadaniem.

Evernote

Pierwszym z programów, które polecamy jest Evernote. Jest to darmowy program, który działa na wielu platformach i jest darmowy. Do tego działa w chmurze, więc z dowolnego urządzania o dowolnej porze będziemy mogli przeglądać notatki. Dzięki Evernote mamy możliwość spisywania różnych informacji oraz robienia listy zadań. Zadania można opisywać znacznikami. Dodatkową cechą programu jest możliwość dodawania zdjęć oraz funkcja wyszukiwania tekstu na zdjęciach. Program jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. W wersji na Androida został pobrany ponad milion razy i jest jedną z najpopularniejszych aplikacji tego typu na rynku.

32b-nozbeNozbe

Nozbe to świetny program do wykonywania zadań. Różne zadania można przydzielać do różnych osób np. współpracowników. Nozbe posiada wbudowany harmonogram, dzięki któremu cykliczne zadania mogą być nam przypominane o ściśle określonej porze, np.: w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 13:20. W ten sposób można zapisywać nie tylko zadania, ale tworzyć kalendarz z ważnymi datami.

Oprócz wyżej wymienionych funkcji Nozbe pozwala na zarządzanie projektami. Co więcej, program pozwala na przeglądanie notatek z Evernote oraz synchronizuje się z Dropboxem.

Wersja darmowa posiada ograniczenia, ale w przypadku osób ceniących swój czas, opłata 16zł miesięcznie z pewnością zwróci się wielokrotnie z nawiązką.

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *