Językowy kurs na Malcie nie tylko dla uczniów i studentów

Zagraniczne kursy językowe to świetny sposób na naukę obcego języka. Wie o tym większość rodziców posyłających swoje dzieci na tego rodzaju wyjazdy, które uczą poprzez doświadczenie – poznawanie innej kultury i zwyczajów mieszkających zagranicą ludzi oraz dają niepowtarzalną szansę na intensywny kontakt z językiem. Nie tym ze znienawidzonych przez uczniów podręczników, ale żywą mową, którą na co dzień posługują się tubylcy. Mimo że kursy językowe kojarzone są na ogół z wyjazdami przeznaczonymi właśnie dla dzieci i młodzieży oraz studentów, od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się te organizowane z myślą o dorosłych, dla których to wyjątkowo ciekawa forma spędzenia czasu na zagranicznej wycieczce połączonej z intensywną nauką języka.

Przyjemne z pożytecznym

Kurs językowy odbywający się w kraju, w którym ludzie posługują się danym językiem na co dzień, to najlepszy sposób na efektywną naukę, co potwierdzają rozmaite testy i badania sprawności językowej kursantów. Na początku zostajemy poddani specjalnemu testowi sprawdzającemu nasze umiejętności, dzięki czemu zostajemy przyporządkowani do właściwej pod względem zaawansowania grupy. Następnie uczestniczymy w zajęciach, które odbywają się dwa lub trzy razy dziennie. Szybki progres w nauce możliwy jest także z kilku innych względów – to wszak nie tylko lekcje, ale też permanentny kontakt z językiem w codziennych sytuacjach, w naturalnym otoczeniu, podczas zajęć rekreacyjnych i na wszelkich imprezach towarzyskich. Uczestnik zyskuje zatem znacznie więcej niż tylko polepszenie znajomości języka obcego. Mamy bowiem wówczas niepowtarzalną szansę na prawdziwe poznanie kultury innego kraju, wzbogacenie swojej wiedzy o świecie, poznanie intrygujących miejsc oraz zawarcie nowych, międzynarodowych znajomości. Ucząc się czegoś nowego, przyjemnie i twórczo spędzamy czas. Jest to więc niewątpliwie doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Słoneczna Malta – dlaczego właśnie tam

Jedną z ciekawszych destynacji jest Malta, a konkretnie Mellieħa – wyjątkowo malownicze miasteczko położone na północy wyspy, które zostało oficjalnie wybrane European Destination of Excellence. Mellieħa zachwyca pięknymi dolinami, piaszczystymi plażami i niepowtarzalnym urokiem. Pełno tu klimatycznych knajpek i kawiarni, zapierających dech w piersiach widoków oraz pięknych architektonicznych rozwiązań. Znajdziemy tu też wiele innych atrakcji, m.in. lokalne muzea, kościoły i fortyfikacje. Malownicze otoczenie stwarza też wspaniałe warunki dla amatorów spacerów, nurkowania, kolarstwa, kajakarstwa oraz beztroskiego wylegiwania się na plaży. Dużym plusem jest również pogoda – miasteczko cieszy się słońcem i wysokimi temperaturami przez okrągły rok. Mellieħa może być zatem doskonałym celem podróży dla każdego, kto chce szlifować angielski w pięknym i atrakcyjnym otoczeniu.

Koszt, który warto ponieść

Kurs językowy w tak malowniczym miejscu jak maltańska Mellieħa skusi niejednego miłośnika aktywnego podróżowania, dla którego atrakcyjną propozycją jest połączenie nauki i zwiedzania z wypoczynkiem. Intensywne zagraniczne kursy wiążą się jednak niestety z pewnym wydatkiem. Jeśli opłacenie takiego wyjazdu jest zbyt dużym obciążeniem dla waszego budżetu, pamiętajcie o możliwości skorzystania z finansowego pogotowia w Via SMS. Superszybka pożyczka bez żadnych dodatkowych formalności to szybki i skuteczny sposób na pokrycie wydatków. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej, a pieniądze już po kilkunastu minutach znajdą się na waszym koncie. Jak prezentują się ceny kursów języka angielskiego na Malcie? Koszty 3-tygodniowego kursu wynoszą odpowiednio 175 euro za tydzień, jeśli zdecydujemy się na program podstawowy oraz 235 euro tygodniowo przy programie o większej intensywności zajęć. Wybierając opcję 4-7 lub 8-12-tygodniową oszczędzimy 30 euro za każdy tydzień kursu. Dłuższy dystans zdecydowanie bardziej się zatem opłaca – nie tylko ze względów finansowych, ale i w kontekście progresu w nauce języka.

Choć wydawać by się mogło, że wyjazdy na kursy językowe to domena uczniów i studentów, ich popularność stale rośnie również wśród dorosłych. Nic w tym dziwnego – znajomość języków obcych wymagana jest obecnie w większości firm i korporacji, a podczas zagranicznych wycieczek jest wyjątkowo przydatną umiejętnością. Warto więc inwestować w swój językowy rozwój i stale poszerzać kompetencje na wielu płaszczyznach – niezależnie do wieku. Jak głosi znana sentencja: na naukę nigdy nie jest za późno!

 

 

 

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *