Letni must have? Designerski klimatyzator

Mamy lato w pełni. Temperatury szybują w górę, a to oznacza, że aby utrzymać przyjemny i, jakże w upalne dni niezbędny, chłód w mieszkaniu, potrzebujemy klimatyzatora. Coraz więcej ludzi zwraca przy tym uwagę na stronę estetyczną urządzenia, które prócz użyteczności ma także odpowiednio wyglądać, by pasować do wystroju wnętrza. Bo w dzisiejszych czasach urządzanie własnych czterech kątów oznacza również dużą dbałość o detale – także w kwestii rozmaitych sprzętów, które muszą pasować do wystroju i oddawać charakter pomieszczenia. Nie musicie przy tym martwić się o finanse – dzięki ekspresowej pożyczce w Via SMS z łatwością pokryjecie wszystkie niezbędne koszty związane z zakupem nowego stylowego sprzętu. Podpowiadamy zatem gdzie kupić tegoroczny letni must have – designerski klimatyzator do waszego domu lub mieszkania oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Stylowy dodatek do wystroju wnętrza

Choć niewątpliwie najważniejszą kwestią pozostaje wydajność i cicha praca klimatyzatora, interesujące wzornictwo i estetyka również są obecnie w cenie. Dlatego też projektanci skupiają się w dużym stopniu także na wizualnej stronie urządzeń, które przy wsparciu nowoczesnej technologii nie tylko ułatwiają nam życie latem, ale jednocześnie stanowią ciekawy element wystroju wnętrza mieszkania. Bo choć klimatyzator w okresie letnim jest nieodzowną wręcz częścią wyposażenia naszego lokum, pozostaje pytanie, gdzie kupić model, który nie oszpeci mieszkania, a może nawet będzie estetycznym uzupełnieniem pomieszczenia? Na rynku dostępnych jest obecnie coraz więcej ciekawych propozycji klimatyzatorów, które w dyskretny sposób dopasują się niczym kameleon do mebli i ścian lub wręcz przeciwnie – umieszczone w mieszkaniu na zasadzie kontrastu staną się jego swoistą ozdobą, co jest doskonałym pomysłem szczególnie wówczas, gdy jesteśmy posiadaczami designerskiego loftu urządzonego w industrialnym stylu.

Klimatyzator jak obraz

Miłośnikom sztuki i estetom polecamy wyjątkowy model klimatyzatora, który wyglądem do złudzenia przypomina prawdziwy obraz. Urządzenia z serii LG ARTCOOL GALLERY są wyposażone w specjalny szklany panel, który jest swego rodzaju antyramą dla dowolnej grafiki. Dzięki oryginalnemu wyglądowi żaden z gości nie zgadnie, że za wspaniałym obrazem kryje się klimatyzator. Oprócz designerskiego wyglądu, produkt LG posiada wiele innowacyjnych rozwiązań, które świadczą o jego funkcjonalności, jak choćby możliwość kontroli kierunku i intensywności nawiewu powietrza, funkcja automatycznego oczyszczania urządzania czy funkcja Jet Cool umożliwiająca super szybkie schłodzenie wnętrza. Za stylowy klimatyzator marki LG zapłacimy ok. 3 tys. zł.

Wielofunkcyjność i estetyka

Ciekawą propozycją są również klimatyzatory Daikin Emura, które prócz estetycznego wyglądu oferują wiele dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest inteligentny tryb dystrybuowania powietrza. Strumień jest wówczas kierowany do miejsca innego niż to, w którym się znajdujemy. Jeżeli zaś nie zostanie wykryta żadna osoba, w urządzeniu automatycznie aktywowane jest ustawienie energooszczędne. Co ciekawe, można nim sterować zdalnie lub za pomocą smartfona. Przy zakupie klimatyzatora warto również zwrócić uwagę na filtry powietrza, które usuwają cząsteczki kurzu, eliminują nieprzyjemne zapachy oraz hamują rozwój bakterii i drobnoustrojów. Urządzenie Daikin Emura posiada specjalny tytanowo-apatytowy filtr, który radzi sobie z tymi zadaniami bez problemu. Klimatyzator ten ma jeszcze jedną istotną zaletę – pracuje w wyjątkowo cichy sposób (do 19 dB). Cena modelu oscyluje wokół 3-5 tys.zł.

Klimat przez cały rok

Klimatyzator przypodłogowy Nexura to kolejna interesująca propozycja dla ceniących designerski wygląd i funkcjonalność domowych sprzętów. Elegancki wygląd i opływowe kształty wspaniale wkomponowują się w nowocześnie zaprojektowane pomieszczenia. Urządzenie to charakteryzuje się przede wszystkim tym, że może być umieszczone w rozmaitych miejscach. Możemy wszak wbudować je we wnękę czy też zamontować na ścianie. Podobnie jak klimatyzatory LG oraz Daikin Emura pracuje cicho i dyskretnie, lecz jego największym plusem jest panel przypominający grzejnik. Jak działa? Wystarczy aktywować funkcję „radiant” na pilocie, by zanurzyć się w strumieniu ciepłego powietrza. W efekcie sprzęt ten zapewnia optymalny klimat w naszym mieszkaniu przez cały rok. Koszt urządzenia wynosi ok. 7 tys. zł.

W okresie letnim klimatyzator to podstawa, by czuć się komfortowo każdego dnia. Dostępne obecnie na rynku modele korzystające z najnowszych technologii oferują nam dziś szereg przydatnych funkcji, nie rezygnując przy tym z estetyki. Wbrew stereotypowym wyobrażeniom na temat urządzeń klimatyzacyjnych, możemy mieć w swoi domu funkcjonalny sprzęt, który będzie jednocześnie stylowym uzupełnieniem wystroju wnętrz.

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *