Majówka niskobudżetowa – co robić w długi weekend, by się nie nudzić i nie wydać kroci

Majówka – pierwszy po świętach Wielkanocnych długi weekend, na który z utęsknieniem czekamy po wiosennym przesileniu. Choć mnóstwo osób już na kilka miesięcy przed wymarzonym wolnym kupuje bilety lotnicze i rezerwuje noclegi, wielu z nas – z wyboru lub zmuszeni okolicznościami – zostaje w mieście. Tymczasem pogoda za oknem nie zachwyca, a przez nawał pracy nie zdążyliście odpowiednio wcześniej zorganizować wyjazdu. Obawiacie się, że skończy znów się na oglądaniu powtórek w telewizji? Bez obaw – majówka może być niskobudżetowa i pełna atrakcji zarazem. Superszybka pożyczka w Via SMS w zupełności wystarczy, by pokryć niezbędne koszty. Nie musicie wszak spędzać długiego weekendu na Wyspach Kanaryjskich w luksusowym hotelu, by zregenerować siły i się zrelaksować. Podpowiadamy, jak wykorzystać ten wolny czas, by nie narzekać na nudę i brak pomysłów. Gotowi? Zaczynamy.

  • Piknik w plenerze

Koc, pyszny prowiant, turystyczny grill i towarzystwo znajomych – oto sprawdzony przepis na udany (nie tylko zresztą majowy) weekend na świeżym powietrzu. Opcja idealna szczególnie dla mieszkańców dużych metropolii – jednodniowy wypad na łono natury to świetna alternatywa dla zatłoczonych wówczas i pełnych turystów miast, a więc ucieczka od zgiełku, hałasu i zakorkowanych ulic. Tym, którzy nie dysponują własnym autem polecamy wynajęcie samochodu. Koszt to niewielki, bo za pożyczenie małego auta klasy A zapłacimy około 50-70 zł za dobę. I można ruszać w trasę!

  • Wizyta w spa

Jeśli na co dzień jesteśmy wyjątkowo zabiegani i zapracowani, chwila relaksu dla ciała i ducha jest dokładnie tym, czego potrzebujemy. Kąpiel w jacuzzi, masaż, wizyta w saunie, a może regeneracyjny zabieg? Możliwości jest naprawdę sporo, gdyż nowoczesne uzdrowiska i spa posiadają w ofercie całe mnóstwo atrakcji. Koszty uzależnione są od czasu, jaki zdecydujemy się przeznaczyć na relaks w spa oraz zakresu usług, z jakich chcielibyśmy skorzystać. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jeśli błogi wypoczynek połączymy z zajęciami fitness lub wizytą na siłowni, nie będziemy mieć wyrzutów sumienia związanych z nadmiernym lenistwem. Choć w czasie długiego weekendu jest ono jak najbardziej wskazane!

  • Wycieczka rowerowa

Brakuje wam pomysłu na majówkę z rodziną? Warto spędzić ją aktywnie i na świeżym powietrzu, dlatego ciekawym pomysłem jest zorganizowanie wycieczki rowerowej. Dzięki coraz bardziej rozbudowanemu – zwłaszcza w większych miastach – systemowi tras i ścieżek rowerowych, poruszanie się nawet z małymi dziećmi nie będzie niebezpieczne. Poza dawką zdrowego ruchu, będziecie mogli wspólnie z najbliższymi podziwiać uroki najbliższej okolicy lub wyruszyć nieco dalej i poznać nieznane dotąd i niedostępne miejsca. Warto!

  • Paintball

Aby nasz weekend majowy był pełen atrakcji i adrenaliny, nie musimy wyjeżdżać z miasta. Po garść intensywnych doznań i sporo dobrej zabawy wystarczy udać się na paintball wraz z paczką znajomych. Gra zespołowa, która od wielu lat robi zawrotną karierę również w Polsce polega na pozorowanej walce przy użyciu markerów do złudzenia przypominających broń pneumatyczną. Brzmi intrygująco? I słusznie. Paintball jest zresztą nie tylko ciekawą formą aktywnego wypoczynku, ale i dobrą okazją do spotkania się w gronie znajomych i przyjaciół i spędzenia razem czasu. A nie ma na to lepszej okazji niż weekend majowy. Cena – ok. 80 zł za osobę – zawiera opłatę za ochronne wyposażenie i kilkaset kul z farbą.

  • Kino domowe

Miłośnicy filmów i seriali z utęsknieniem czekali na majowy weekend – właśnie teraz bowiem mogą oni spokojnie nadrobić zaległości i obejrzeć odkładane wciąż na później tytuły. Choć majówka spędzona przed ekranem telewizora czy komputera nie brzmi jak spełnienie marzeń urlopowicza, taka forma spożytkowania długiego weekendu będzie idealna dla domatorów, którzy od wyjazdów i plenerowych wycieczek zdecydowanie bardziej cenią spokój i wygodę swojego mieszkania oraz możliwość oddania się ulubionej rozrywce bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak widać majówka w mieście to nie koniec świata, wprost przeciwnie – istnieje wiele form spędzenia tego wolnego czasu tak, by nie nudzić się i zregenerować siły. Niezależnie od tego, czy wyruszymy w kilkugodzinną wycieczkę rowerową, czy też zdecydujemy się na filmowy seans lub błogi relaks w spa, ważne jest, by aktywnie poszukać i wybrać to, co sprawi nam najwięcej radości.

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *