Marzenia o lataniu do spełnienia – Flyspot czeka na spragnionych wrażeń!

Któż z nas nie marzył kiedykolwiek o tym, by móc latać? Tęsknota za poszybowaniem w siną dal zaszczepiona przez bajki i filmy fantasy towarzyszy dzieciakom od najmłodszych lat. I choć z biegiem czasu zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że to zadanie zgoła niewykonalne, nawet w dorosłym życiu chcielibyśmy – choćby na kilka chwil – móc unieść się w powietrze. Okazuje się, że to dziecięce marzenie o lataniu jest możliwe! A wszystko za sprawą nowoczesnych technologii, które otwierają przed nami możliwości, o jakich jeszcze kilka lat temu nie śniło się nikomu. Jedną z nich jest odbycie krótkiego lotu w specjalnie zaprojektowanym w tym celu tunelu aerodynamicznym. Flyspot – nowa rozrywka dla spragnionych wrażeń i spełnienia dziecięcego marzenia o lataniu jest w zasięgu ręki.

Gdzie grawitacja nie istnieje

Czym jest Flyspot? To nic innego, jak tunele aerodynamiczne, swoiste symulatory swobodnego spadania. Nie bez przyczyny mówi się, że w tych miejscach grawitacja nie istnieje. Aby móc odbyć wyjątkowy lot trzeba wybrać się do Warszawy lub Katowic, gdyż w Polsce jedynie w tych dwóch miastach dostępne są Flyspoty. Pierwszy znajduje się dokładnie w Morach, na granicy Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego, tuż przy węźle autostradowym Warszawa Zachód. Drugi mieści się w Katowicach, nieopodal popularnego centrum handlowego Silesia City Center. Twórcy zapewniają, że są w stanie dostarczyć nam emocji oraz wrażeń niedostępnych nigdzie indziej. Trudno się z tym nie zgodzić. Flyspot to w końcu gwarancja przeżyć, które jak dotąd dostępne były jedynie dla tych, którzy uprawiają sporty ekstremalne. Tunel aerodynamiczny to urządzenie do spełniania odwiecznego marzenia człowieka – swobodnego unoszenia się w powietrzu, latania niczym ptak.

Jak to działa

Sekretem działania Flyspotów są pionowe tunele o średnicy 4,5 metra o zamkniętym obiegu powietrza, w którym wentylatory wytwarzają strumień powietrza o prędkości sięgającej 330 km/h. Polskie Flyspoty zostały zbudowane z wykorzystaniem technologii opracowanej przez lidera tej branży – niemiecką firmę Indoor Skydiving Germany GMBH, która od lat zajmuje się tworzeniem tuneli aerodynamicznych przeznaczonych nie tylko dla profesjonalistów, ale i  amatorów, dla których moga być świetnym źródłem rozrywki i rekreacji. Jeden lot w tunelu trwa zaledwie półtorej minuty, jednak wrażenia, jakich dostarcza, są nie do przecenienia. Odpowiada on bowiem czasowi spadania w dwóch standardowych skokach spadochronowych z wysokości 4000 metrów. W czasie tych 90 sekund doznamy więc emocji i wyjątkowej adrenaliny właściwej dla sportów ekstremalnych.

Każdy latać może

W warszawskim lub katowickim Flyspocie przyjemności unoszenia się w powietrzu doświadczyć mogą zarówno ci, którzy posiadają doświadczenie, jak i początkujący. Dostępne są tu pakiety dla wszystkich – dla dzieci, osób, które chciałyby latać same, jak również dla tych z nas, którzy pragną odbyć tę przygodę ze swoim parterem, przyjaciółmi, a nawet całą rodziną. Lot w tunelu aerodynamicznym to nie tylko sposób na poznanie wymarzonego w dzieciństwie uczucia beztroskiego unoszenia się w powietrzu, ale i możliwość podjęcia próby wejścia do elitarnego grona indoor-skydiverów. Dla niektórych będzie to może pierwszy krok na drodze ku przygodzie z lataniem ze spadochronem lub innymi sportami ekstremalnymi? Kto wie!

Dzień Chłopaka – lot w prezencie

Flyspot to bez wątpienia ciekawy pomysł na prezent dla Twojego ukochanego z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka, zwłaszcza jeśli jest on pasjonatem mocnych wrażeń i uprawiania sportów, które dostarczają sporej dawki adrenaliny i dreszczyku emocji. Najciekawszą opcją jest, jak się zdaje, pakiet dla dwojga, który uprawnia do odbycia czterech lotów w tunelu aerodynamicznym wraz z osobą towarzyszącą. Cena pakietu wynosi 489 zł. Jeśli odczuwasz braki w domowym budżecie, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać super szybkiej pożyczki w Via SMS. Pieniądze znajdą się na Twoim koncie już w 15 minut, a Ty będziesz mogła sprezentować swojemu mężczyźnie coś unikatowego, co zapamięta na długo.

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *