Musicie to zobaczyć: nowy zoologiczny cud świata czyli wrocławskie Afrykarium

Wrocław jest doskonałą destynacją podróży z wielu względów. To tętniące życiem niemal o każdej porze dnia i nocy miasto o wyjątkowej architekturze i malowniczym położeniu przyciąga turystów nie tylko latem. Nie dziwi więc fakt, że znalazło się ono wśród 230 miast świata w prestiżowym rankingu „Najlepsze miasta do życia” sporządzonym przez firmę doradczą Mercer. Do grona najbardziej charakterystycznych i wartych odwiedzenia miejsc na mapie turystycznej Wrocławia należy niewątpliwie słynne Afrykarium – jedyne na świecie oceanarium poświęcone tylko jednemu kontynentowi. Krokodyle, manaty, żółwie pustynne, rekiny i prawdziwa rafa koralowa Morza Czerwonego – to tylko ułamek niezwykłej egzotycznej fauny, którą możemy tam zobaczyć. Jeśli macie ochotę poczuć wyjątkowy klimat Czarnego Lądu, wrocławskie Afrykarium z pewnością was nie zawiedzie, o czym świadczy umieszczenie go na liście nowych zoologicznych cudów świata. Gotowi na międzykontynentalną podróż, której odbycie po raz pierwszy jest w zasięgu ręki i portfela?

Afryka w sercu Polski

Wrocławski obiekt wybudowany w 2014 roku imponuje od pierwszej chwili, nie bez przyczyny będąc główną atrakcją ogrodu zoologicznego miasta. Nic dziwnego, że przyciąga rzeszę zwiedzających – zarówno turystów, jak i mieszkańców ubiegłorocznej Europejskiej Stolicy Kultury. W ciągu czterech miesięcy od otwarcia jego progi przekroczyło… pół miliona osób! Do tej pory tygodniowo liczba odwiedzin sięga 2,5 tysiąca. Wyjątkowe oceanarium, dzięki któremu goście mogą choć na chwilę przenieść się do afrykańskich dżungli i zobaczyć na własne oczy unikatowe gatunki zwierząt zamieszkujących Czarny Ląd, to spektakularny obiekt nie tylko na polską, ale i światową skalę. Branżowy portal zoomoments.com umieścił niedawno wrocławskie Afrykarium na liście 7 nowych zoologicznych cudów świata. Polski kompleks zoologiczny uplasował się na czwartym miejscu, tuż po trzech amerykańskich ogrodach, wyprzedzając jednocześnie obiekty niemieckie i szwajcarskie. „Duma Wrocławia” – bo tak rodzimy cud świata bywa określany przez mieszkańców – to w istocie unikalne połączenie niezwykłej fauny Afryki, nadającej miejscu wyjątkowego autentyzmu architektury oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym udało się stworzyć idealne warunki życia dla zwierząt. Z uwagi na nietypowy koncept bazujący na odtworzeniu fauny jednego tylko kontynentu, już na etapie oficjalnej prezentacji planów powstania wrocławskie zoo wzbudzało olbrzymie zainteresowanie branży. Warto wspomnieć, że docenione na świecie polskie oceanarium plasuje się w czołówce europejskich ogrodów – tak pod względem liczby gatunków zwierząt, jak i frekwencji. Jest ono również najchętniej w Polsce odwiedzaną biletowaną atrakcją turystyczną. Bilety do Afrykarium są do nabycia w cenie 40 zł dla osoby dorosłej oraz 35 zł dla dzieci i młodzieży do lat 18. Możemy również kupić bilet w cenie 165 zł, który prócz zwiedzania zoo upoważnia nas do 1,5-minutowego lotu w tunelu aerodynamicznym w Mirosławicach.

Zorganizuj weekend we Wrocławiu

Wrocław to bez wątpienia miasto warte odwiedzenia – nie tylko z uwagi na sławne oceanarium. Mnogość niepowtarzalnych zabytków i obiektów kultury nadaje perle województwa dolnośląskiego status prawdziwej europejskiej metropolii, do której chce się wracać – i to nie raz. Dość wspomnieć słynny rynek wraz z monumentalnym Starym Ratuszem, oryginalny Ogród Japoński czy Halę Stulecia – jedno z największych dzieł architektury XX wieku. Warto zatem zorganizować rodzinną wycieczkę lub wyjazd w gronie przyjaciół i udać się do najbardziej charakterystycznych i najchętniej zwiedzanych miejsc na Dolnym Śląsku. Wrocław kusi też atrakcyjnymi cenami zakwaterowania i dogodnym dojazdem niemal z każdego zakątka kraju. Dojedziemy tam pociągiem (ceny biletów PKP Intercity w zależności od miasta, z którego wyruszamy zaczynają się już od 49 zł), Polskim Busem, a także samolotem. Warto śledzić promocje – co jakiś czas pojawiają się wyjątkowo tanie loty międzymiastowe, w tym również do Wrocławia. Jeśli przed podróżą potrzebujecie zastrzyku gotówki, pamiętajcie o ekspresowej pożyczce w Via SMS. Niemal natychmiast po wypełnieniu krótkiego formularza na stronie internetowej pieniądze znajdą się na waszym koncie – bez dodatkowych zaświadczeń i skomplikowanych procedur. Jedyne czym musicie się teraz martwić to wybór najbardziej odpowiadających wam imprez i miejsc spośród setek atrakcji turystycznych, które Wrocław ma do zaoferowania. Do dzieła!

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *