„Niech żyje nam!” – czyli jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Urodziny to w życiu każdego malucha i jego rodziców duże przedsięwzięcie. Szczególnie, gdy nasza pociecha jest w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, przyjęcie z okazji urodzin urasta do rangi najważniejszego wydarzenia w roku. Wielu z nas, już na kilka miesięcy przed tą jakże istotną datą zastanawia się nad kupnem idealnego prezentu oraz nad tym, jak wyprawić urodzinową fetę, by została na długo zapamiętana przez malucha i jego przyjaciół. Poniżej kilka wskazówek odnośnie organizacji imprezy, dzięki którym będzie ona dla dziecka z pewnością niezapomnianym przeżyciem.

Przygotowania

Etap przygotowań jest niezwykle istotny, dlatego dobrze jest zaplanować wszystko nieco wcześniej, by nie biegać gorączkowo po mieście na dzień przed imprezą w poszukiwaniu prezentu i urodzinowego tortu. A tort jest, jak wiadomo, kluczową kwestią tego rodzaju przyjęcia. Musi on być przede wszystkim bardzo słodki i kolorowy. Jeśli dziecko jest miłośnikiem sportu, bohatera komiksu lub kreskówki, wybierzmy cukiernię, która w odpowiedni sposób udekoruje ciasto, czym z pewnością sprawimy maluchowi olbrzymią radość. Kolejną ważną sprawą jest lista gości oraz zaproszenia. Te warto zrobić z udziałem dziecka – wymyślić zabawny wierszyk, namalować coś wspólnie używając ozdobnego papieru czy papeterii. Miejcie na uwadze, że zaproszenia wypada wysłać z wyprzedzeniem – przynajmniej tygodniowym. Polecamy ponadto sporządzić listę zadań i wydatków, na której będziemy sukcesywnie odhaczać załatwione sprawy. W sfinansowaniu przyjęcia pomoże niezawodna pożyczka w ViaSMS, dzięki której nie będziecie musieli martwić się topniejącymi środkami na koncie.

Motyw przewodni

Najlepsze imprezy to te tematyczne – wiedzą o tym zarówno dzieci, jak i dorośli. Przebieranie się za kultowe postaci z filmów czy bohaterów komiksów sprawia olbrzymią frajdę nawet tym, którzy etap szkolnych bali mają już dawno za sobą, a co dopiero maluchom. Wymyślcie zatem motyw przewodni urodzinowego przyjęcia, najlepiej taki, którym dziecko jest żywo zainteresowane. Wasza pociecha uwielbia Supermana albo Spidermana? Nic nie stoi na przeszkodzie, by urodziny odbyły się pod hasłem „Superbohaterowie”. Inne ciekawe propozycje to choćby piraci, księżniczki i książęta czy też impreza inspirowana kultową sagą o małym czarodzieju Harrym Potterze.

Poczęstunek

Jeśli wybór tortu mamy już za sobą, pora pomyśleć o odpowiednim poczęstunku. Ważne, by zakąski były łatwe w przygotowaniu i wygodne w konsumowaniu podczas przyjęcia. Dobrym pomysłem jest szwedzki stół, na którym umieścimy małe kanapeczki, pizza, koreczki, sałatki i oczywiście wszelkiej maści słodkości – kruche ciasteczka, rurki z kremem, czekoladowe pralinki i owoce. Możecie też zaserwować domowy kompot lub świeżo wyciskane soki. Jeśli jesteście wyjątkowo zabieganymi rodzicami, a nadmiar obowiązków w pracy nie pozwala wam zorganizować poczęstunku we własnym zakresie, warto pokusić się o catering. Nie dość, że zaoszczędzicie czas, to będziecie mieć pewność, że przekąski zostaną przygotowane przez profesjonalistów, więc powinny wszystkim smakować.

Gry i zabawy

Nieodłączną częścią każdej urodzinowej fety są gry i zabawy, które uatrakcyjnią małym gościom czas spędzony w waszym domu. Kalambury, puszczanie baniek mydlanych, dmuchanie, a następnie malowanie flamastrami balonów czy popularne zabawy ruchowe w rodzaju „stary niedźwiedź mocno śpi” to niezawodny sposób na zminimalizowanie ryzyka nudy, a co za tym idzie utrzymanie uwagi dzieci na wiele godzin. Wspólne oglądanie wybranych przez maluchy filmów animowanych to również nienajgorszy pomysł – zwłaszcza pod koniec imprezy, kiedy maluchy są już zmęczone zabawą.

Pożegnanie gości

Urodziny powoli dobiegają końca, a my chcemy zostawić jak najlepsze wrażenie na małych gościach i ich rodzicach?  W tym celu warto w czasie pożegnania podarować dzieciakom drobne upominki. Mogą to być choćby kolorowe spinki i gumki do włosów, czekoladowe figurki, breloczki czy zakładki do książek z bohaterami bajek. Jak widać odpowiednio zorganizowane przyjęcie urodzinowe wcale nie musi kosztować kroci, a ciekawe pomysły i zaangażowanie z waszej strony sprawią, że może być ono wspaniałym wspomnieniem na długi czas.

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *