Nieopodal Warszawy powstaje największy park wodny w Europie

Sezon urlopowy dobiegł końca, ale nie oznacza to bynajmniej konieczności rezygnacji z małych eskapad poza miasto. W Polsce znajduje się bowiem mnóstwo interesujących miejsc, które odwiedzić możemy niemal w każdej chwili, nie musząc rezerwować na wycieczkę nawet całego weekendu. A przecież na mapie Polski wciąż powstają nowe zaskakujące miejsca! Jedną z najciekawszych inwestycji, które mają niedługo uatrakcyjnić nasz rodzimy krajobraz jest wyjątkowy park wodny, ulokowany zaledwie 60 km. od Warszawy. Co ciekawe, będzie to największy tego typu obiekt w Europie.

Wodny Świat w sercu Polski

Suntago Wodny Świat to olbrzymia i kosztowna inwestycja – ma on być wszak największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Park, który stanie w okolicach Mszczonowa nieopodal stolicy będzie częścią większej inwestycji, Park of Poland, największego parku rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej. Na odwiedzających czekać będzie szereg atrakcji w postaci trzech stref tematycznych. Do dyspozycji gości twórcy parku oddadzą wyjątkowy basen stylizowany na tropikalną wyspę, strefę wypoczynku SPA, a więc rozmaite sauny i gabinety masażu, a także wodne zjeżdżalnie, spośród których najdłuższa ma mieć ponad 300 metrów. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli ścigać się na 30 różnych zjeżdżalniach oraz wypoczywać w akwenach z falami. Z myślą o rodzicach z dziećmi zaplanowano stworzenie wodnego placu zabaw. Oprócz tego zwiedzający będą mogli skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej – w parku ma się bowiem znaleźć pięć barów i cztery restauracje, a także klimatyczny ogród o wielkości dwóch hektarów z aż 700 palmami, dzięki którym odwiedzający poczują się niczym w prawdziwych tropikach. Wydaje się więc to doskonały pomysł na kreatywne i rozrywkowe spędzenie wolnego czasu z rodziną.

Kosztowna inwestycja, nowe miejsca pracy

Jak informują inwestorzy budowa imponującego parku wodnego już ruszyła. Jak dotąd wywieziono ponad 50 tys. metrów sześciennych ziemi – tyle zmieściłoby się w aż 20 basenach olimpijskich. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 250 mln euro, a więc dwa razy więcej niż budowa lotniska w Modlinie. Wielkość obiektu robi wrażenie – ma on rozmiarami dorównywać warszawskiemu Stadionowi Narodowemu. Inwestorzy zapowiadają, że powstanie parku wodnego wygeneruje ponad 600 nowych miejsc pracy. Rekrutacja pracowników ma się rozpocząć na pół roku przed planowanym otwarciem. Suntago Wodny Świat ma otworzyć swoje podwoje w 2019 roku.

Polska parkami wodnymi stoi

W oczekiwaniu na otwarcie największego parku wodnego w Europie możemy udać się tymczasem do innych ciekawych obiektów, które czekają na gości w różnych częściach naszego kraju. Uwagę zwraca zwłaszcza Aqua Pard REDA z prawdziwymi rekinami. Jest to unikalne połączenie oceanarium z nowoczesnym parkiem wodnym, które znajduje się nad samym morzem – 25 km od Władysławowa. Część basenowa zajmuje tu 7000 m2, a w niej jest aż 500 m zjeżdżalni o różnych stopniach trudności, 500 pontonów i 15 rekinów, które pływają wokół oszklonej zjeżdżalni. W nadmorskim parku znajdziemy też strefę relaksacyjną z saunarium, w skład której wchodzą sauna sucha, leśna, solna oraz kaszubska. Ceny biletów rodzinnych zaczynają się od 110 zł za dzień, w weekendy i święta ceny wzrastają do 130 zł. Podobne atrakcje czekają na gości krakowskiego parku wodnego – jednego z największych w tej części naszego kraju. Zjeżdżalnie z efektami świetlnymi i dźwiękowymi, fontanna smoka, wodna ścianka wspinaczkowa, hydromasaże i leżanki masujące oraz boiska do gry w piłkę wodną i koszykówkę – to wszystko znajdziemy w Aquapark Kraków. Za godzinny bilet do parku zapłacimy tu w dni robocze 25 zł, natomiast w weekendy – 27 zł. Istnieje też możliwość zakupienia karnetów dziennych dla całej rodziny oraz abonamentów miesięcznych w cenie 219 zł.

Weekend tuż tuż, jeśli chcesz zrobić niespodziankę swoim pociechom, zabierz je do któregoś z najbliższych parków wodnych – to świetna metoda zagospodarowania wolnego czasu w nieco bardziej kreatywny sposób niż siedzenie przed telewizorem lub ekranem komputera. Nie przejmuj się wydatkami – z superszybką pożyczką w Via SMS nawet weekendowy wypad za miasto nie będzie stanowił finansowego problemu.

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *