Piękna Barcelona i sportowe emocje czyli Formuła 1 Grand Prix Hiszpanii

Prawdziwa gratka dla fanów sportu i zagranicznych podróży – wielkimi krokami zbliża się sportowe wydarzenie wiosny, które co roku elektryzuje mieszkańców słonecznej Hiszpanii i nie tylko. Wyjazd na zawody Grand Prix Formuły 1 to bez wątpienia świetna okazja ku temu, by nie tylko poczuć sportową adrenalinę kibicując najlepszym zawodnikom, ale przy okazji zwiedzić jedno z najpiękniejszych europejskich miast – Barcelonę. Wydarzenie dobędzie się w dniach 12-14 maja, a zatem to już ostatni moment na zakup biletów i zorganizowanie podróży do stolicy Katalonii. Brakuje Wam środków na koncie? To nic! Dzięki pożyczce w Via SMS pokryjecie wszystkie niezbędne koszty wyjazdu.

Narodowe święto żużla

Formuła 1 to cykl najbardziej prestiżowych zawodów samochodowych o zasięgu międzynarodowym, które po raz pierwszy zorganizowano w 1950 roku. Choć zapoczątkowane zostały w Europie, obecnie mają już charakter globalny – przeprowadzane są bowiem zarówno na starym kontynencie, jak i w obu Amerykach, Afryce, Azji i Australii. Podczas każdego sezonu odbywa się kilkanaście wyścigów na wydzielonych torach ulicznych oraz na stworzonych za potrzeby zawodów torach zamkniętych. Grand Prix Formuły 1 Hiszpanii to swoiste narodowe święto żużla, które rokrocznie gromadzi tłumy spragnionych sportowych emocji kibiców – również z zagranicy. Marc Márquez, Valentino Rossi, Jorge Lorenzo, Maverick Viñales, Dani Pedrosa – to tylko niektóre gorące nazwiska zawodników, którzy powalczą o puchar mistrzostw. Zawody po raz kolejny odbywać się będą na prestiżowym, imponującym torze wyścigowym Circuit de Catalunya, którego trybuny mieszczą bagatela 65 700 miejsc. Ulokowany jest w niewielkiej katalońskiej miejscowości Montmeló, skąd fani szybko mogą dotrzeć do Barcelony, by w przerwie między zawodami nacieszyć się urokami tego wyjątkowego miasta.

Nie tylko sport

Barcelona nie bez przyczyny uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych i atrakcyjnych pod względem turystycznym europejskich metropolii. To tu znajdziemy niepowtarzalne zabytki, takie jak słynna Sagrada Familia – secesyjna świątynia zaprojektowana przez legendarnego Antoniego Gaudiego. Kataloński architekt i inżynier to postać charakterystyczna dla całej Barcelony, w znacznej mierze to jego dzieła stanowią bowiem o zapierającej dech w piersiach architekturze miasta. Będąc w stolicy Katalonii nie sposób nie odwiedzić Park Güell – urokliwego ogrodu pełnego mozaik, również zaprojektowanego przez Gaudiego. Doskonałą odskocznią od miejskiego zgiełku będzie natomiast port jachtowy wraz z tutejszymi plażami, gdzie będziemy mogli zrelaksować się w pełnym słońcu. Tym bardziej, że maj w Hiszpanii gwarantuje iście letnie temperatury i możliwość wylegiwania się na plaży. Aby podziwiać niesamowity pejzaż Barcelony, polecamy wybrać się na przejażdżkę kolejką linową Teleferic de Montjuic, która znajduje się nieopodal plaży Barceloneta i prowadzi do zamku na Wzgórzu Montjuic. Warto udać się tam po południu – o zachodzie słońca widok jest zdecydowanie najbardziej spektakularny. Wracając z przejażdżki kolejką, można (a nawet trzeba!) zobaczyć Font Magica – wyjątkowy kompleks fontann, znajdujący się u podnóża wzgórza Montjuic, gdzie co pół godziny odbywają się prawdziwe wizualne spektakle z udziałem wody, światła i dźwięku.

Zorganizuj niezapomniany wyjazd

Jak widać wyjazd na zawody Formuły 1 może być nie tylko okazją do zobaczenia na żywo zmagań zawodników najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych, ale i zwiedzenia malowniczej i zabytkowej Barcelony. Czasu pozostało już coraz mniej, warto więc jak najszybciej zakupić bilety i zarezerwować hotel. Ceny uzależnione są od dnia zawodów. Za bilet całodniowy w piątek 12 maja zapłacimy 55 €, w sobotę 100 €, zaś w niedzielę, gdy odbywają się finały – 200 €. Ceny karnetów na Formuła 1 Grand Prix Hiszpanii zaczynają się od 230 €, kończą zaś na 495 €. Możemy również skorzystać z oferty biur podróży, które na zawody żużlowe w Hiszpanii organizują również wyjazdy firmowe, zapewniając nam przelot samolotem, nocleg, wyżywienie i zwiedzanie Barcelony z przewodnikiem.

Jeśli wciąż nie macie planów na przyszły weekend, warto zastanowić się nad podróżą na słoneczny Półwysep Iberyjski. Prócz sportowych emocji i gwarantowanej adrenaliny, zyskamy niepowtarzalną okazję do zobaczenia stolicy Katalonii, która o tej porze roku jest najpiękniejsza. Bon voyage!

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *