Ucz się od najbogatszych

Chcesz mieć więcej? Więcej pieniędzy, lepszy samochód, ubrania, telefon… Jasne że tak! Kto by nie chciał.

Pewnie nie raz zadawaliście sobie pytania, jak osiągnąć więcej. Rada jest banalnie prosta, ucz się od najlepszych. Poniżej prezentujemy 10 sprawdzonych i potwierdzonych raz na to, jakie warto wypracować u siebie nawyki, które od dawna stosują ludzie sukcesu.

1. Wyłącz telewizor

Telewizja to największy złodziej czasu, a czas jest bardzo cenny. Wielu milionerów mówi otwarcie, że pieniądze można pomnożyć, ale czasu nie pomnożysz. Przeciętny człowiek spędza 132 minuty przed telewizorem. Nie za dużo? Pomyśl, ile mógłbyś zrobić codziennie przez ponad 2 godziny, zamiast bezproduktywne wpatrywać się w ekran telewizora.

2. Ćwicz

Aby skutecznie dążyć do celu, trzeba mieć do tego predyspozycje nie tylko umysłowe ale również fizyczne. Trzeba być zdrowym, aby każdego dnia mieć siłę stawiać czoła różnym wyzwaniom. Ludzie sukcesu ćwiczą 3-4 razy w tygodniu.

3. Zdrowo się odżywiaj

Podobnie jak w przypadku ćwiczeń. Aby być zdrowym, należy zdrowo się odżywiać. Odpowiednie zapewnienie wartości odżywczych pomoże w szybszej regeneracji oraz pozwoli utrzymać dobre samopoczucie w ciągu dnia.

4. Czytaj

Z pewnością nie raz widziałeś na filmie jak biznesmeni z Wall Street czytają gazetę w metrze lub w windzie w drodze do pracy. Czytanie nas kształtuje i poszerza horyzonty. Nawet potencjalnie błaha wiadomość może w połączeniu z innymi dać nam ciekawy pomysł na biznes.

5. Wstawaj wcześniej

Systematyczne i wczesne wstawanie jest kluczem do sukcesu. Spanie do późna, jest nie tylko nieefektywne, ale również nie pozwoli nam lepiej wypocząć. Nasz mózg oraz ciało regenerują się w ściśle określonym czasie. Śpiąc po 10 godzin, wstajemy bardziej zmęczeni, niż w przypadku 6,5-8 godzinnego snu.

6. Organizuj sobie czas

Rano postaraj się zaplanować najważniejsze zadania i cele. Wykonaj je zgodnie z harmonogramem. Jeśli wystarczy Ci czasu, to zrób resztę mniej ważnych zadań, a na koniec dnia podsumowanie. W ten sposób nie tylko wykonasz zadania szybciej, ale również zyskasz wolny wieczór, który będziesz mógł poświęcić swoim ulubionym zajęciom.

7. Pracuj z listą

Rozwijając poprzedni punkt warto dodać, że należy robić listę wszystkich zadań. W ten sposób poza lepszą organizacją, będziesz miał pewność, że żaden cel czy zadanie nie zostanie pominięte i zapomniane.

8. Idź do ludzi

Spotykanie się z nowymi osobami, to świetny sposób na poszerzenie horyzontów lub nawet wypracowanie znajomości, które mogą być dla Ciebie przydatne w przyszłości. Ile razy szukałeś fachowca – hydraulika czy malarza? Z pewnością najlepszymi okazywali się Ci z polecenia. Podobnie jest w biznesie. Polecenia nie biorą się znikąd. Pamiętaj, że kontakty biznesowe są bezcenne.

9. Mów, kiedy musisz

Bądź opanowany i nie unoś się emocjami. Prowadząc poważne rozmowy warto wyrobić w sobie nawyk dozowania słów. Więcej słuchaj i mniej mów. Sukcesem jest umiejętność wyciągania wniosków z rozmów z innymi, a porażką zbytnie dzielenie się swoimi doświadczeniami.

10. Inwestuj

Jedną z fundamentalnych zasad ekonomii jest wartość pieniądza w czasie. Co prawda nie mamy obecnie wysokiej inflacji, ceny niektórych dóbr czasowo nawet maleją, ale zasadą jest, że wraz z upływem czasu, pieniądz traci na wartości. Więc jeśli tylko masz oszczędności, to je inwestuj. Nawet założenie konta oszczędnościowego będzie lepsze niż trzymanie gotówki w przysłowiowej skarpecie.

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *