Wyruszamy w Polskę: Poznań na weekend

Styczeń – miesiąc ferii i zimowych wyjazdów – powoli dobiega końca. Jeśli jednym z waszych postanowień noworocznych było nadrobienie zaległości w podróżowaniu, pora zrobić pierwszy krok i wyruszyć w Polskę. Zapraszamy więc w krótką podróż do Poznania – malowniczej stolicy Wielkopolski, pełnej muzeów, zabytkowych kościołów i bazylik oraz niezliczonej ilości klimatycznych knajp, gdzie z pewnością nie będziemy się nudzić. Na co warto zwrócić szczególną uwagę planując weekendowy wypad do Poznania?

Grażyna Łobaszewska Noworocznie

Pierwsza dama polskiego jazzu, jedna z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych  wokalistek w naszym kraju, uznana kompozytorka i autorka tekstów, które łączą słuchaczy od pokoleń. Od ponad 40 lat ma olbrzymi wpływ na kształt rodzimej sceny muzycznej, a jej głosu o specyficznej, ciemnej barwie nie sposób pomylić z żadnym innym. Nie bez przyczyny porównywana jest przez krytyków do najlepszych śpiewaczek w historii światowego jazzu, jak choćby Aretha Franklin. Grażyna Łobaszewska już w najbliższy piątek zagra specjalny koncert, w którym obok uwielbianego przez publiczność autorskiego repertuaru wybrzmią tradycyjne polskie kolędy. Noworoczny koncert Grażyny Łobaszewskiej odbędzie się w Blue Note Jazz Club o godzinie 20:00. Ceny biletów: 45 zł.

Aktywny wypoczynek w Jump Arena

Jeśli lubicie sport i aktywne formy spędzania czasu, Jump Arena to w Poznaniu obowiązkowy punkt wycieczki. Jest to nic innego, jak park trampolin, gdzie każdy – niezależnie od wieku i umiejętności znajdzie coś dla siebie. Na 50 trampolinach możemy wykonywać dowolne akrobacje: salta, twisty i fikołki lub po prostu beztrosko sobie poskakać. Ciekawy sposób spędzenia czasu ze znajomymi oraz rozrywka w najczystszej postaci. Ceny: za 60 minut zapłacimy 25 zł/osobę; dostępne są też karnety: dla przykładu 5 wejść po 60 minut to koszt 110 zł., zaś 15 wejść – 300 zł.

Dark Restaurant

Wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Poznania. Dark Restaurant to restauracja, w której rzeczywiście panuje absolutna ciemność. Zakazane jest używanie telefonów komórkowych, zaś kelner przywoływany jest za pomocą dzwonka. Efekt? Maksymalne wyostrzenie zmysłów węchu, smaku i zapachu, dzięki czemu degustacja potraw wkracza na zupełnie inny poziom. Doskonała odskocznia od miejsc pełnych ludzi wpatrzonych w swoje smartfony. Ceny w restauracji wahają się od 60 do 120 zł.

Szaleństwo na gokartach

Lubicie adrenalinę i dreszczyk emocji? Musicie zajrzeć do Poznań Indoor Karting w World Cards – wyjątkowego centrum o powierzchni 2600 m2 z profesjonalnym torem do jazdy gokartami o długości 400 metrów. Organizator zapewnia specjalny kombinezon i kask, a do dyspozycji gości udostępnia sportsbar z bogatym menu drinków i przekąsek. W tym samym obiekcie znajdziemy i inne atrakcje, takie jak laserowy paintball czy sumo wrestling. Ekscytujące przeżycia gwarantowane. Ceny: od 33 do 158 zł, w zależności od stopnia zaawansowania wybranego przez nas pakietu.

Weekendowy pchli targ

Na terenie Starej Rzeźni Garbary od wielu lat w każdy weekend odbywa się pchli targ połączony z antykwariatem mebli antycznych. Miłośnicy oryginalnych przedmiotów będąc w Poznaniu powinni zajrzeć do tego królestwa rzeczy z duszą i historią. Ubrania, gadżety, meble, książki – na poznańskim pchlim targu na pewno znajdziemy coś wyjątkowego. Godziny otwarcia: od 6:00 do 14:00.

Tennesse Williams w Teatrze Polskim

Planując wyjazd do Poznania w najbliższy weekend, warto zwrócić uwagę na ofertę teatrów i filharmonii. W piątek o godzinie 17:00 w Teatrze Polskim wystawiona zostanie adaptacja legendarnej sztuki „Kotka na gorącym blaszanym dachu” Tenessa Williamsa. Brawurowy portret zakłamanej rodziny i ponadczasowa opowieść o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Ceny biletów: 40 zł.

Poznań to jedno z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystyki miast, które rozwija się niezwykle dynamicznie. Mnóstwo muzeów, parków, jezior, kościołów i zabytkowych fortyfikacji z całą pewnością wartych jest zobaczenia. Jeśli przed wyjazdem potrzebujecie szybkiego zastrzyku gotówki, pamiętajcie o możliwości skorzystania z ekspresowej pożyczki w ViaSMS. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej, a już po kilkunastu minutach pieniądze pojawią się na waszym koncie. Bon voyage!

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *