Zbliża się Dzień Dziecka – co podarować maluchowi?

Niedawno celebrowaliśmy Dzień Matki, teraz pora na najmłodszych i ich święto. Jako że Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, większość rodziców zastanawia się, co kupić swoim pociechom, by w jak największym stopniu umilić im tę wyjątkową chwilę. Dotyczy to zwłaszcza tych z Was, którzy mają małe dzieci, bo dla nich Dzień Dziecka to prawdziwe wydarzenie. Jeśli znudziliście się sztampowymi pomysłami na prezent, a Wasz szkrab ma w swoim pokoju całe mnóstwo zabawek, które jedynie się kurzą, podsuwamy pomysły na nietuzinkowy upominek, który dostarczy maluchowi więcej rozrywki niż kolejna lalka czy pluszak. Pamiętajcie, że dzięki super szybkiej pożyczce w Via SMS, nie musicie martwić się o związane z tym wydatki.

Warsztaty taneczne, muzyczne i nie tylko

Świetną alternatywą dla tradycyjnych zabawek są wszelkiego rodzaju warsztaty i zajęcia dodatkowe z dziedziny, którą nasze dziecko się pasjonuje. Dla przyszłych wokalistów i tancerzy proponujemy wykupienie warsztatów wokalnych lub tanecznych, ale to oczywiście jedynie ułamek możliwości, z których możemy skorzystać. Do wyboru mamy wszak lekcje garncarstwa, malarstwa, gry na instrumencie, a nawet warsztaty świecowe czy mydlarskie. Wszystko zależy od naszej inwencji i chęci zarażenia dziecka unikalną pasją. Ceny uzależnione są, co oczywiste, od długości kursu. Podczas gdy koszty miesięcznych warsztatów wahają się od 150 do 400 zł., za semestralne zajęcia zapłacimy od 700 do 2000 zł.

Wizyta w parku rozrywki

Wspaniały pomysł na prezent, który nie tylko ucieszy malca, ale i pozwoli na spędzenie czasu z całą rodziną. Można tam pokręcić się na bajecznych karuzelach, wsiąść do kolorowych samochodzików i samolotów oraz mini coasterów. Są tam inspirowane popularnymi bajkami specjalne strefy, po wejściu do których możemy poczuć się jak bohaterowie ulubionej telewizyjnej serii czy komiksu. Dla małych miłośników bajek i kreskówek to zatem prawdziwa gratka. W niektórych parkach rozrywki znajdują się również planetaria, dzięki czemu wizyta zyskuje wartość iście edukacyjną. Ceny biletów wahają się od kilkunastu złotych w przypadku najmłodszych gości, do kilkudziesięciu dla osób dorosłych. Można również wykupić karnet na kilka miesięcy lub rok, za który zapłacimy od 200 do 350 zł.

Książka albo puzzle

Wartościowa książka to ponadczasowy prezent, dzięki któremu Wasze dziecko będzie rozwijać wyobraźnię i wzbogacać słownictwo. Jak pokazują statystyki, w naszym kraju stale maleje liczba osób, które zaglądają do bibliotek i księgarni – również wśród najmłodszych. Przerażające dane zebrane przez Bibliotekę Narodową pokazują, że w ubiegłym roku aż 63 proc. Polaków nie sięgnęło choćby po jedną książkę. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób nasza pociecha spędza czas wolny. Dzień Dziecka jest tymczasem doskonałą okazją ku temu, by podarować maluchowi prezent łączący przyjemne z pożytecznym. Zajmująca lektura to bowiem najlepszy sposób na zabicie nudy i miłe spędzenie wieczoru. Dobrym pomysłem będą również puzzle, które pomagają ćwiczyć koncentrację i pamięć, a ponadto uczą odnajdowania szczegółów i logicznego myślenia. Układanki to świetna zabawa – i z pewnością bardziej pożyteczna niż modne obecnie gry komputerowe.

Rodzinny lot balonem

Lot balonem to świetny pomysł na prezent – nie tylko zresztą na Dzień Dziecka. Fantastyczna przygoda i nowe doświadczenie, a także niezapomniane widoki umilą każdemu obdarowanemu jego święto. Loty odbywają się na ogół o świcie lub o zachodzie słońca, kiedy widoki są najpiękniejsze. Możemy wówczas w ciszy i spokoju podziwiać okoliczne pejzaże z wysokości ponad 2 tys. m. Jeśli zdecydujemy się na taki upominek dla malucha, na pewno rozbudzi to w nim ciekawość świata i będzie cudownym wspomnieniem, do którego wróci w przyszłości nie raz. Jedynym minusem może być cena – za lot czterech pasażerów zapłacimy ok. 1800 zł, zaś lot dla dwóch osób będzie nas kosztować od 700 do 1200 zł.

Konto oszczędnościowe

Dla pragmatycznych rodziców będzie to bez wątpienia najlepszy pomysł na prezent. Założenie dziecku konta oszczędnościowego, na które będziemy wpłacać konkretną kwotę przy okazji urodzin czy innych ważnych wydarzeń, pozwoli na uzbieranie pokaźnej sumy, którą po skończeniu 18 lat dziecko będzie mogło wydać na dowolny cel. Warto dodać, że w tym czasie środki znajdujące się na koncie będą „pracować”, dzięki oprocentowaniu. Tego typu prezent to duży krok w kierunku finansowej edukacji dziecka, które łatwiej zrozumie wartość pieniądza oraz trud i korzyści wynikające ze sztuki oszczędzania.

Dzień Dziecka to dla maluchów jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku. Zadbajmy o ciekawy upominek, który dostarczy im nie tylko rozrywki, ale i nauki i pamiętajmy: najlepszym prezentem będzie poświęcony dziecku czas – nie tylko od święta.

 
Autor:
Ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Maks jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 4 lata doświadczenia w dziedzinie finansów osobistych. Szczególnie interesuje się produktami kredytowymi oraz rynkiem pożyczek pozabankowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *