Pożyczki bez BIK

Pożyczki bez BIK oferowane przez instytucje pozabankowe przeznaczone są dla klientów znajdujących się często w trudnej sytuacji finansowej. Nie są oni w stanie z różnych powodów otrzymać kredytu w bankach, najczęściej dlatego, że widnieją w BIK – jako dłużnicy z wysoką kwotą zaciągniętych zobowiązań lub mają problem z obsługą bieżących zaległości. Takie osoby poszukują najczęściej produktów finansowych reklamowanych na rynku jako „pożyczka bez BIK” lub „kredyt dla zadłużonych”, trafiają do pozabankowych firm pożyczkowych, które stają się dla nich jedyną szansą otrzymania gotówki.

Co to jest pożyczka bez BIK?

Pożyczka bez BIK (pożyczka dla zadłużonych, kredyt bez BIK) to potoczna nazwa wsparcia finansowego, które jest udzielany bez sprawdzania historii w Biurze Informacji Kredytowej – instytucji, która gromadzi w swoich bazach informacje o wszystkich naszych zobowiązaniach finansowych, zarówno przeszłych jak i bieżących. Ta forma wsparcia finansowego dotyczy głównie pożyczek udzielanych przez sektor pozabankowy i wiąże się bezpośrednio z popularnymi chwilówkami dostępnymi na dowód, bez zaświadczeń o dochodach i weryfikacji historii kredytowej. Osoby sięgające po pożyczkę bez BIK to najczęściej ci, którzy mają problemy ze spłatą swoich dotychczasowych zobowiązań i przeważnie posiadają również negatywną historię kredytową w BIK.

Jednym z kluczowych czynników decydujących o tym, czy instytucja finansowa zdecyduje się udzielić nam pożyczki, są informacje które znajdzie na temat naszej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Co ciekawe, aby trafić do rejestru BIK wcale nie trzeba się zadłużać, wystarczy tylko złożyć wniosek kredytowy w banku. Chodzi o to, aby, każdy podmiot udzielający finansowania wiedział o jakie kredyty próbowaliśmy się ubiegać wcześniej. Informacje o kredytowych historiach Polaków są gromadzone od połowy lat 90, kiedy w Polsce zaczął kształtować się rynek wymiany informacji finansowej. Trafiają tam wszystkie dane z banków, zarówno te pozytywne (zobowiązania spłacane terminowo lub już spłacone) ułatwiające otrzymanie kredytu, jak i negatywne (zalegające zobowiązania). Ponadto informacje o swoich dłużnikach do BIK mogą przekazywać inne podmioty na rynku, na przykład przedsiębiorstwa, firmy ubezpieczeniowe czy telekomunikacyjne. Informacje przechowywanie w Biurze Informacji Kredytowej służą nie tylko instytucjom udzielającym pożyczek, ale też ich klientom, którzy w każdej chwili mogą pobrać raport na temat swojej historii kredytowej i sprawdzić do jakich danych mają dostęp instytucje finansowe i czy wszystkie informacje zawarte w rejestrze są poprawne. Warto więc zadbać, aby w BIK znajdowały się dane pozytywne.

Pożyczka bez weryfikacja w BIK

Weryfikacja w BIK-u polega na sprawdzaniu tego, w jaki sposób spłacaliśmy zaciągnięte kredyty, czy mieliśmy jakieś opóźnienia w spłatach powziętych pożyczek, debetów w koncie, kart kredytowych czy kredytu hipotecznego. Banki za każdym razem, kiedy wnioskujemy o kredyt dokładnie sprawdzają nasza historię kredytową. Co do zasady lepiej oceniają wiarygodność kredytową osoby, która spłaciła już jakaś pożyczkę lub regularnie spłaca raty innego kredytu. Zatem jeżeli ktoś miał problem z terminową spłatą swoich zobowiązań w większości przypadków takiego kredytu nie otrzyma, albo będzie to kredyt bardzo drogi wymagający dodatkowego zabezpieczenia w postaci na przykład nieruchomości. Problemem może być również brak historii kredytowej dotyczący osób albo młodych, które dopiero wchodzą na rynek finansowy, albo tych, które z żadnej formy kredytu nigdy jeszcze nie skorzystały.

Alternatywą wobec oferty banków, które charakteryzują się dużym stopniem nieufności wobec klientów o podwyższonym ryzyku, stają się instytucje pozabankowe, które nośnymi hasłem „kredyt bez BIK” próbują zachęcić do skorzystania z własnej oferty. Mimo, że samo Biuro Informacji Kredytowej nie ma wpływu na to czy klient takiej instytucji otrzyma pożyczkę czy nie, to decyzja należąca tylko i wyłącznie do niej, która przy jej podjęciu może się jednak wspomagać raportami BIK-u. Otrzymanie pożyczki bez BIK nie jest gwarantowane, ponieważ samo pominięcie negatywnej historii zawartej BIK-u nie daje 100% pewności, że po złożeniu wniosku zostanie on rozpatrzony pozytywnie. Każda z udzielających ją firm pożyczkowych może poddać klienta dodatkowej weryfikacji w Krajowym Rejestrze Długów, Rejestrze Dłużników lub w Biurze Informacji Gospodarczej, a wynik tej analizy będzie miał wpływ na ostateczną decyzję. Istnienie w bazie BIG-u jest świadectwem problemów klienta związanych ze spłatą swoich zobowiązań. Należy pamiętać, że firmy pozabankowe prowadzą swą wewnętrzną politykę oceny ryzyka jakie ponoszą przy przyznawania pożyczek i kierują się indywidualnymi kryteriami ich udzielania. Prywatne firmy pożyczkowe z reguły podobnie jak banki niechętnie decydują się na pożyczanie osobom zadłużonym, mimo, że reklamują swoje produkty jako „pożyczki bez BIK”.

Pożyczka na dowód, bez zaświadczeń o dochodach

W życiu wielu ludzi może przyjść moment, w którym z uwagi na sytuację życiową lub w celu realizacji swoich potrzeb albo marzeń skłaniają się do zaciągnięcia pożyczki. Często okazuje się, że kredyt gotówkowy jest dla takich osób niedostępny. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą firmy pozabankowe oferujące pożyczki bez zaświadczeń. Tworzą one zdecydowanie łagodniejsze warunki do otrzymania wsparcia finansowego, ale nie jest ono udzielane każdemu. O ile dla instytucji pożyczkowej nie będzie istotne na co potrzebujemy gotówki, to będą ją interesował potencjał jej spłacania, a mówiąc wprost - wysokość naszego dochodu. W takiej chwili każdy musi zadać sobie pytanie - jaka jest moja zdolność kredytowa? Oznacza to, jaki kapitał jest nam w stanie pożyczyć instytucja finansowa, który jesteśmy w stanie ze swoich dochodów spłacić w przeciągu danego okresu kredytowania. Instytucja udzielająca pożyczki musi określić wysokość przychodu, który jesteśmy w stanie wygenerować i pokryć w ten sposób zadłużenie, które zaciągnęliśmy. Najistotniejszym elementem wyliczania oraz budowania zdolności kredytowej jest dochód osoby starającej się o pożyczkę. Klienci instytucji pożyczkowych o niskich dochodach lub bezrobotne pozbawione regularnych dochodów, mogą takiej pożyczki po prostu nie uzyskać.

O ile firmy pożyczkowe tworzą łatwiejsze do spełniania warunki dla osób, które posiadają negatywną historię w rejestrze BIK, to wbrew temu, co bardzo powszechnie się uważa, także bardzo dokładnie, aczkolwiek czasami nieco inaczej niż banki weryfikują swoich klientów. Firmy te posiadają również swój własny system scoringowy oraz sposób oceny wiarygodności kredytowej klienta.

Kredyty pozabankowe

09.10.2017.

Kredyty pozabankowe online to najbardziej dynamicznie rozwijający się sektor rynku kredytowego w Polsce. Kredyt pozabankowy przez internet to możliwość otrzymania z gotówki w ciągu 15 minut bezpośrednio na konto bankowe bez konieczności wychodzenia z domu. Procedura złożenia wniosku o kredyt pozabankowy jest prosta i wygoda – polega na uzupełnieniu podstawowych danych w formularzu kredytowym dostępnym na stronie internetowej firmy pożyczkowej. Uzupełniony i wysłany wniosek kredytowy online jest błyskawicznie przetwarzany, a decyzja o udzielaniu kredytu wydawana niemalże natychmiast. Żeby skorzystać z kredytu pozabankowego online wystarczy posiadać jedynie dowód osobisty, telefon komórkowy oraz rachunek osobisty w banku. Kredyty pozabankowe przyznawane są w oparciu o ocenę zdolności i wiarygodności kredytowej konsumentów na podstawie danych otrzymanych z baz BIG, KRD czy BIK. Osoba ubiegająca się o kredyt pozabankowy musi wykazać się również potencjałem do spłaty zobowiązania i zadeklarować osiąganie dochodów umożliwiających zwrot zaciągniętej pożyczki. Z tego firmy udzielające pożyczek pozabankowych nie oczekują formalności w postaci zaświadczeń o wysokości osiąganych zarobków oraz umów potwierdzających zatrudnienie.

Pożyczki pozabankowe

27.11.2012.

Numer telefonu, imię i nazwisko, pesel, numer dowodu osobistego… Jakby tego było mało, musisz udowodnić, że posiadasz pracę ze stałymi dochodami, nie zalegasz z nieterminowo spłacanymi kredytami, że mąż pracuje, że żona też zarabia na utrzymanie. Banki chcą wiedzieć o nas wiele, wydawałoby się nawet, że o wiele za wiele, kiedy zawitamy w bankowe progi po kredyt. Nie chcesz lub nie możesz korzystać z tego typu usług w banku? Na pomoc w takich sytuacjach przychodzą firmy oferujące pożyczki pozabankowe.

Pożyczki na dowód

09.10.2017.

Pożyczki na dowód to szybkie pożyczki gotówkowe na konto, dostępne przez internet w ciągu 15 minut. Pożyczki na dowód osobisty przyznawane są bez formalności i zbędnych dokumentów. Wypełnienie wniosku o pożyczki na dowód jest również proste i wygodne, a w przypadku pozytywnej weryfikacji gotówka wypłacana jest praktycznie od ręki.

Godziny pracy VIA SMS

Pon.- Pt.: 8:00-16:00
Wnioski rozpatrywane są 24/7